„Říkejte mi Pinďa“

Pamatuji si to jako dneska.

Zlatý kolovrat, hospoda v Přívoze u Plynáren. Navrhl ji Pavel Polok, já to měl nejblíž. Sedělo nás tam šest nebo sedm, všichni u jednoho stolu a nikdo neznal více než tři přítomné. Byla to úvodní schůzka, v té chvíli na tom místě formálně vzniklo občanské sdružení Pecha Kucha Ostrava.

Chci vám však vyprávět jiný příběh. Na této schůzce jsem se poprvé v životě doopravdy bavil s „Pinďou“. Věděl jsem, kdo to je. Potkávali jsme se v Mirroru a měli společné známé, v jejichž historkách často figuroval. Vzhledem ke zmíněným historkám jsem byl překvapen, jak profesionálně v přívozské putyce působil.

O týden později jsme si zřídili doménu a dostali vlastní @pkno.cz maily. Druhý mail, který mi do pošty přišel, byl podepsán Mgr. Martin Lindovský. Usilovně jsem přemýšlel asi půl minuty „kdo je Mgr. Martin Lindovský a kde vzal můj mail?“ než mě napadla závažnější otázka: „kdo je Mgr. Martin Lindovský a jak to, že má pkno mail?“. V hlavě jsem si prošel všechny členy našeho týmu a zjistil, že nevím, jak se Pinďa doopravdy jmenuje a že je zde tedy jistá pravděpodobnost, že mi píše on.

Od té chvíle uběhly téměř tři roky, zpráv od něj mám v mailu mnohem víc a s málokým trávím tolik času a tak rád.

Martin se stal páteří organizačního týmu, jeho hlas má pro nás největší váhu. Zároveň je to ten, který zachraňuje technické výpadky striptýzem. Toto mě nepřestane nikdy překvapovat. Obrovský rozpor Martin vs. Pinďa. Vysoké s nízkým. Dokonalé oblečení, znalost etikety a do toho několik nejoplzlejších, nejvíc nechutných bonmotů. Je skvělý v mnoha ohledech, byl by ale z poloviny tak boží, kdyby si neuměl dělat srandu sám ze sebe. Ve skutečnosti se jedná o nebezpečně sexy mix toho mít velké ego a přitom nohy na zemi.

Toto není chvalozpěv, chtěl jsem vám jen říct tajemství a odpovědět na odvěkou otázku všech fanynek: Proč se mu říká Pinďa?

Možná protože Lindovským se říká Linďáku… Ale možná taky z úplně jiných důvodů… :)

5.5.2013, Jirka Vicherek

In diesem zusammenhang wird auch die frage diskutiert, wie generationengerechtigkeit gewährleistet werden ghostwritinghilfe.com/ kann