Jsme Uhlí a zítra vám dáme možnost Zažít Ostravu jinak

Před třemi lety jsme uspořádali první PechaKucha Night Ostrava. Od té doby jsme organizovali nejen dalších 11 (+2) pokračování, ale také se začali podílet na jiných akcích. Stali jsme se součástí ostravské kulturní scény a naše aktivity začaly překračovat samotné organizování večerů s prezentacemi ve formátu 20×20.

Vrcholem těchto aktivit byl Festival v ulicích, kde jsme pro vás připravovali hned několik stanovišť a díky kterému jsme si uvědomili, že označení „peča“ by mělo zůstat jen u pravidelné PechaKucha Night. Rozhodli jsme se nemíchat ho s jinými kulturními akcemi, na kterých máme nebo budeme mít podíl. Už tak je totiž složité vysvětlit, „co to je pečakuča najt?“

Z tohoto a mnoha dalších důvodů vám chceme dnes oznámit vznik nového občanského sdružení, a přestože je na první pohled rozdíl jen v názvu, pravda je taková, že vytvoření nezávislého subjektu nám rozvazuje ruce v aktivitách, i když v tuto chvíli jsme ten samý tým a hranice těchto dvou našich sdružení jsou velmi rozmazané.

Jmenujeme se Uhlí o.s. a našim cílem je posouvat kupředu ostravskou kulturu a Ostravu jako takovou.

Uhlí je krásný dvojsmysl, který vymyslel Pavel Polok, a který sice evokuje ostravské černé zlato, ale zároveň říká něco o nás – jsme uhlí, jsme uhnutí, máme to jinak. V tuto chvíli proto také připravujeme náš web na doméně jsmeUhli.cz.

Dost o Uhlí, o tom toho budete doufáme slyšet ještě mnoho, pojďme k naší první spolupráci pod novou hlavičkou!

Zažít Ostravu jinak

V rámci sousedské slavnosti, která se pořádá na 30. dubna pod hlavičkou Zažít Ostravu jinak totiž pořádáme různorodý program, na který vás tímto zveme. Následující aktivity totiž máme na svědomí a přímo je koordinujeme:

14:15 – Běh na podpatcích – První rozběh
15:00 – Běh na podpatcích – Druhý rozběh
15:30 – Performance power center – otevřený trénink pro začátečníky
16:10 – Parkour show na kruháči
16:45 – Běh na podpatcích – Finále (událost na FB)
17:00 – Performance power center – otevřený trénink pro začátečníky
17:15 – SWING Otevřená hodina – základy  (Swingová ulička na FB)
18:15 – SWING Otevřená hodina – základy
19:15 – SWING Otevřená hodina – figury

Kromě našich aktivit bude promenáda před Novou radnicí naprosto zaplněna životem, stačí si projít oficiální Facebook akce nebo webové stránky.

Again, consider using accepted’s application evaluation https://www.justbuyessay.com service