Design zóna se představí poprvé na PechaKucha Night Ostrava #20

Přípravy na 20. PechaKucha Night, která se odehraje v Trojhalí Karolina 26. září vrcholí a je nasnadě představit další bod programu, kterým bude Design zóna. PechaKucha tým oslovil vybrané designéry a značky, aby svoji práci prezentovali přímo před vstupem na samotnou PechaKucha Night. Program bude probíhat již od 14 hodin. Vystavené výrobky si budete moci také zakoupit.

Mezi značkami v design zóně najdete NILA, Woodies,  MUXU, Rychter_D, City Folklore, Urbanlux, BeWooden, Paw.

WOODIES

Začínali jako výhradní prodejci hodinek WeWood v České republice. Za léta se sortiment Woodies rozšířil a odbočil od výhradně dřevěných produktů. V jejich nabídce dnes tak najdete značky jako hodinky Daniel Wellington, peněženky Bellroy, batohy Mi-Pac nebo boty Vans a New Balance.

www.woodies.cz

woodies

NILA 

Značku založili manželé Eva a Petr Urbanovi. NILA nabízí bytové doplňky a udržitelné módu.  Ve svém obchodě NILAstore v Praze a rovněž eshopu nabízejí ručně vyráběné věci od řemeslníků z celého světa, oděvy z biobavlny, šperky a fairtrade doplňky.

www.nila.cz

nila

MUXU 

Za MUXU stojí Mila Vozňáková. Jedná se o uvolněnou pohodovou módu z Ostravy. Mila je mimo jiné bývalou prezentující na PechaKucha Night. V jejím sortimentu najdete mikiny, šaty nebo multifunkční topy.

www.muxu.cz

muxu

Rychter_D

Tvůrce Daniel Rychter pochází z Ostravy a mezi výrobky z jeho dílny se řadí pánské doplňky – peněženky, pásky, obaly na telefony a ipady. Rychter_D si zakládá na výhradně ruční výrobě, tu strojovou byste u něj hledali marně. Troufá si i na větší produkty jako jsou cestovní tašky.

rychterd.bigcartel.com

rychterd

City Folklore

Za značkou City Foklore stojí ostravská designérka a umělkyně Sasanca, která v prosinci otevřela svůj první kamenný obchod v Ostravě. V City Folklore se oblečete od hlavy až k patě. Inspirace čerpaná v grafitti, komiksu ale i tradičním folklóru se promítá do většiny kousků od této značky.

www.cityfolklore.com

cityfolklore

Urbanlux

Urbanlux je výhradním distributorem světově známých značek s příběhem v České republice. Portfolio plní značky jako TOMS, Happy Socks, Crocs, Bobble nebo JuJu Shoes. Jejich stánek v Design zóně bude barevnými ponožkami Happy Socks zaplaven.

www.urbanlux.cz

urbanlux

BeWooden

Začali jako výrobci pánských dřevěných motýlků, později motýlky rozšířili o dámskou verzi, a do nabídky přibyly i peněženky, vizitkovníky nebo manžetové knoflíčky, to vše v dřevěném provedení. BeWooden si zakládá na ruční výrobě a podporuje jedinečnost každého jednotlivce.

www.bewooden.cz

bewooden

PAW

Malý tým, ruční výroba, výhradně kožené produkty, to je tým PAW z Ostravy. Na zakázku ušijí téměř cokoliv. V sortimentu se nacházejí především pánské peněženky, opasky a pouzdra na telefony. Atypickým detailem charakteristickým pro PAW je prošívání barevnou nití.

www.daretopaw.me

PAW

 

However, it also nepal culture facts gives the foster admissions committee a chance to assess your presence and delivery